| Processor | |
| L3 cache | 18 MB |
| Processor family | 1-CPU / Xeon UP |
| Processor cores | 6-Core |
| Processor frequency | 3.5 GHz |
| Number of processors | 1 |
| Maximum number of SMP processors | 1 |
| Processor socket | LGA1700 |
| Motherboard chipset | Intel C266 |
| General | |
| Processor model | Intel Xeon 6337P / 3.50 GHz |
| Operating system | No operating system |
| Performance | |
| Series | SERVER 3000 |
| Compatible operating systems | Windows Server 2025 Windows Server 2022 Windows Server 2019 |
| Channels quantity | 8 |
| Memory | |
| Internal memory | 32 GB |
| Maximum internal memory | 128 GB |
| Internal memory type | DDR5 ECC UB RAM |
| Memory slots | 4x DDR5 PC4400, UB ECC |
| Memory channels | Dual-Channel-Memory-Architecture |
| Storage | |
| Optical drive type | Optional |
| RAID levels | RAID 1 |
| Number of storage drives installed | 2 pc(s) |
| Internal drive bays | 8x 3.5″/2.5″ |
| Total storage capacity | 1920 GB |
| SSD interface | SATA 6Gb/s |
| HDD capacity | 2x 960 GB SSD |
| Storage media type | SSD SATA |
| Design | |
| Certification | CE, production according to ISO9001 in Germany |
| Rack mounting | 2 |
| Chassis type | Rack |
| Power | |
| Power source | Power supply |
| Redundant power supply (RPS) support | Optional |
| Maximum input power | 700 W |
| Number of power supply units | 1 pc(s) |
| AC adapter input voltage | 100-240 V~ / 50-60 Hz |
| Mouse | |
| Mouse included | Optional |
| Keyboard | |
| Keyboard form factor | Optional |
| Network | |
| Ethernet LAN | Integrated |
| LAN controller | Intel I210-AT2 |
| Cabling technology | 2x 1 GbE (RJ45) |
| Other features | |
| Number of drive bays | Slot 1: PCIe 4.0 x8 @ x4 Slot 2: PCIe 4.0 x8 @ x4 Slot 3: PCIe 5.0 x8 @ x8 Slot 4: PCIe 5.0 x16 @ x16, automatic switch to PCIe 5.0 x16 @ x8 if slot 3 is occupied |
| Drive bays | 1x Slim 5.25″ |
| Interface | 1x VGA 2x LAN (RJ-45) 1x Mgmt LAN 5x USB 3.2 Gen2 (1x internal) 1x USB 3.2 Gen1 (1x front) 2x USB 2.0 option: 1x serial |
| Motherboard manufacturer | Asus P13R-E |
| Remote administration | Yes |
| Hard disk controller | Broadcom MegaRAID 9560-8i |
| Technical details | |
| Localization | International |
| Optional on-site service | 24h On-Site-Service + DMR 24h On-Site-Service + DMR + Premium |
| Weight & dimensions | |
| Height | 8.7 cm |
| Width | 43.8 cm |
| Depth | 66 cm |
| Cooling | |
| Cooling type | Active |
| Graphics | |
| Graphics adapter ports | VGA |
| Maximum graphics adapter memory | 64 MB |
| Graphics card | Aspeed AST2600 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 10 °C – 35 °C (recommendation: 20 °C – 22 °C) |
| Recommended humidity operating range | 10-75% (non-condensing) |
Serwery
TERRA SERVER 3230 G6 6337P/32/2×960/C
15 757,79 zł netto 19 382,08 zł brutto
PO ZŁOŻENIU ZAMÓWIENIA NIEZWŁOCZNIE SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄBrak w magazynie
Zapytaj o produkt


